event burgee venue burgee

UK 29ER HARKEN GRAND PRIX SERIES 2016/17

SERIES STANDINGS

PROVISIONAL RESULTS

Overall

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Entries: 106, Scoring system: APPENDIX A
RANK Nat SailNo HelmName CrewName Club Fleet Class GP1 GP2 GP3 GP4 GP5 TOTAL NETT
1st GBR 2304 NICK ROBINS BILLY VENNIS OZANNE HAYLING ISLAND SC / HISC YOUTH MALE 1.0 8.0 (107.0 DNC) 1.0 2.0 119.0 12.0
2nd GBR 2344 JAMES HAMMETT JAMES EALES HISC / RLYC YOUTH MALE 3.0 4.0 (107.0 DNC) 2.0 3.0 119.0 12.0
3rd GBR 2399 BOBBY HEWITT MATTHEW LECKIE LEIGH AND LOWTON SC / LEIGH & LOWTON SC YOUTH MALE 5.0 7.0 5.0 7.0 (107.0 DNC) 131.0 24.0
4th GBR 2337 DAN ARMSTRONG FIN ARMSTRONG RTYC YOUTH MALE 18.0 5.0 (107.0 DNC) 3.0 1.0 134.0 27.0
5th GBR 2379 HANNAH BRISTOW EMILY COVELL LEIGH & LOWTON SC / HAYLING ISLAND SC YOUTH FEMALE 2.0 1.0 23.0 4.0 (107.0 DNC) 137.0 30.0
6th GBR 2025 SARAH JARMAN NICK DEVEREUX RLYMYC / BUDWORTH SC YOUTH MIXED 10.0 9.0 (107.0 DNC) 8.0 5.0 139.0 32.0
7th GBR 2343 BELLA FELLOWS ANNA STURROCK YEALM YC / LOCH TUMMEL SC/ROYAL TAY YC YOUTH FEMALE 11.0 (20.0) 3.0 10.0 11.0 55.0 35.0
8th GBR 2236 CHARLOTTE ORMEROD DANIEL LEWIS OXFORD SC / DRAYCOTE WATER SC YOUTH MIXED (17.0) 12.0 1.0 16.0 9.0 55.0 38.0
9th GBR 2118 JAMES HOLLIS JAKE HARDMAN BARTLEY GREEN YOUTH MALE 13.0 16.0 4.0 11.0 (22.0) 66.0 44.0
10th GBR 2292 ED NORBURY BEN TODD WARSASH SC / HAYLING ISLAND SC YOUTH MALE 9.0 17.0 6.0 14.0 (38.0) 84.0 46.0
11th GBR 2347 FREYA BLACK ORLA MITCHELL HISC YOUTH FEMALE 12.0 11.0 (107.0 DNC) 24.0 6.0 160.0 53.0
12th GBR 2040 RYAN BUSH LOUIS GIBBS BRISTOL CORINTHIAN YC / CHEW VALLEY LAKE YOUTH MALE 16.0 (23.0) 9.0 19.0 15.0 82.0 59.0
13th GBR 2545 CHRIS JAMES JAMES HALL HISC/ROYAL SOUTHERN YC / HISC JUNIOR MALE 25.0 21.0 8.0 (107.0 DNC) 13.0 174.0 67.0
14th GBR 2046 OLLIE DIXON DYLAN WALENDY-WRIGLEY ROYAL HARWICH YC / HARWICH TOWN SC YOUTH MALE 15.0 18.0 12.0 26.0 (29.0) 100.0 71.0
15th GBR 111 COURTNEY BILBROUGH HANNA BRANT HISC / OXFORD SC YOUTH FEMALE 33.0 13.0 (107.0 DNC) 5.0 21.0 179.0 72.0
16th GBR 2493 EWAN LUKE ZAC BLOMELEY LLANDUDNO SC JUNIOR MALE 28.0 15.0 (107.0 DNC) 21.0 10.0 181.0 74.0
17th GBR 2416 JAMES LEETCH JESS FLINT RUTLAND SC YOUTH MIXED 20.0 22.0 (107.0 DNC) 13.0 23.0 185.0 78.0
18th GBR 2477 ALICE HANDLEY ZOE JAMES HISC YOUTH FEMALE 26.0 31.0 10.0 (107.0 DNC) 17.0 191.0 84.0
19th GBR 1781 LUKE GRIBBIN EWAN GRIBBIN PAIGNTON SC YOUTH MALE 14.0 (107.0 DNC) 14.0 17.0 39.0 191.0 84.0
20th GBR 2173 ETHAN LEAHY ROBERT RICHARDSON WINDERMERE SCHOOL / RWYC/ULLSWATER YC JUNIOR MALE 30.0 24.0 (107.0 DNC) 25.0 25.0 211.0 104.0
21st GBR 2123 JESSIE MAIN JESS JARMAN WARSASH SC YOUTH FEMALE (107.0 DNC) 25.0 34.0 35.0 12.0 213.0 106.0
22nd GBR 2494 MORGAN ARCHER HAKAN DIGBY BLUE CIRCLE SC / QUEEN MARY SC JUNIOR MALE 35.0 36.0 (107.0 DNC) 31.0 8.0 217.0 110.0
23rd GBR 843 HUGO BURROWS OLI KING OXFORD SC/WEST OXFORDSHIRE SC JUNIOR MALE 32.0 (52.0) 19.0 23.0 40.0 166.0 114.0
24th GBR 1702 TOBY COPE HARRY PULFORD CARSINGTON SC/RUDYARD LAKE SC / LLYN BRE YOUTH MALE 29.0 46.0 16.0 (107.0 DNC) 26.0 224.0 117.0
25th GBR 403 ELLIOTT KUZYK LEWIS BROWN PARKSTONE YC / CALSHOT SC/LYMINGTON TOWN YOUTH MALE (107.0 DNC) 44.0 15.0 15.0 48.0 229.0 122.0
26th GBR 310 GEORGE TARDREW FREDDIE SIMES HISC YOUTH MALE 6.0 6.0 (107.0 DNC) 6.0 107.0 DNC 232.0 125.0
27th GBR 1972 VICKY COWAN PHILLY ALA PORTCHESTER SC / HISC/MENGEHAM RYTHE SC YOUTH FEMALE 36.0 33.0 27.0 (50.0) 41.0 187.0 137.0
28th GBR 1905 EDOARDO SIROLLA FEDERICO SIROLLA QUEEN MARY SC YOUTH MALE 43.0 37.0 (107.0 DNC) 27.0 31.0 245.0 138.0
29th GBR 1754 MILLIE ALDRIDGE JESS JOBSON PARKSTONE YC / ROYAL TORBAY YC JUNIOR FEMALE 38.0 32.0 (107.0 DNC) 38.0 36.0 251.0 144.0
30th GBR 2216 WILL CUNLIFFE JAMES CUNLIFFE ROYAL TORBAY YC YOUTH MALE (107.0 DNC) 107.0 DNC 7.0 12.0 30.0 263.0 156.0
31st GBR 2327 CHARLOTTE GORDON DANI MIDDLETON PARKSTONE YC / SALTASH SC JUNIOR FEMALE 49.0 (50.0) 33.0 40.0 34.0 206.0 156.0
32nd GBR 1908 BETH ALBONE LIAM VASS CHICHESTER YC/MILTON KEYNES SC / FELPHAM YOUTH MIXED 45.0 40.0 28.0 (107.0 DNC) 44.0 264.0 157.0
33rd GBR 2203 HATTIE ROGERS TILLY MATTHEWS ROYAL LYMINGTON YC / CARDIFF BAY YC/ROYA YOUTH FEMALE 23.0 14.0 (107.0 DNC) 18.0 107.0 DNC 269.0 162.0
34th GBR 2507 MAX CLAPP ROSGO BANHAM ROYAL SOUTHERN YC / BEWL VALLEY SAILING YOUTH MALE 8.0 2.0 (107.0 DNC) 50.0 107.0 DNC 274.0 167.0
35th GBR 2241 TOBY ATHERTON HENRY JAMESON GURNARD SC/HISC / HAYLING ISLAND SC JUNIOR MALE (107.0 DNC) 29.0 17.0 29.0 107.0 DNC 289.0 182.0
36th GBR 2113 RORY FULTON JAMIE MACAULAY BOUGH BEECH SC YOUTH MALE 21.0 35.0 (107.0 DNC) 107.0 DNC 19.0 289.0 182.0
37th GBR 2045 LUCY WILSON ALLY FERGUSON ASYC/RTYC / LOCH TUMMEL SC/ROYAL TAY YC YOUTH MIXED 34.0 (107.0 DNC) 11.0 33.0 107.0 DNC 292.0 185.0
38th GBR 773 ALICE SMITH MATT HODGES QMSC/HISC / QUEEN MARY SC YOUTH MIXED (107.0 DNC) 26.0 107.0 DNC 22.0 33.0 295.0 188.0
39th GBR 1322 SAM KNEALE CIAN ASHBY CARDIFF BAY YC / ROYAL LYMINGTON YC JUNIOR MALE (107.0 DNC) 107.0 DNC 26.0 34.0 24.0 298.0 191.0
40th GBR 2341 PATRICK CROGHAN DOM LEWIS QUEEN MARY SC / BOSHAM SC YOUTH MALE (107.0 DNC) 3.0 107.0 DNC 107.0 DNC 7.0 331.0 224.0
41st GBR 2229 HANNAH ROBERTS-STRAW AMY BALE CARDIFF BAY YC / SOUTH CAERNARFONSHIRE Y JUNIOR FEMALE 47.0 38.0 (107.0 DNC) 32.0 107.0 DNC 331.0 224.0
42nd GBR 724 ALICE EDMONDS BEN SYKES CHEW VALLEY LAKE SC JUNIOR MIXED 41.0 (107.0 DNC) 36.0 41.0 107.0 DNC 332.0 225.0
43rd GBR 2206 MARA LYON SOPHIE KIRK LARGS SC / STOKES BAY SC YOUTH FEMALE 40.0 45.0 (107.0 DNC) 36.0 107.0 DNC 335.0 228.0
44th GBR 470 ERIC MCFARLANE BOND JUDE MCFARLANE BOND CHEW VALLEY LAKE SC JUNIOR MALE (107.0 DNC) 48.0 25.0 50.0 107.0 DNC 337.0 230.0
45th GBR 2028 DAISY LEE-BROWNE CAITIE ATKIN WHITSTABLE YC YOUTH FEMALE (107.0 DNC) 43.0 107.0 DNC 37.0 49.0 343.0 236.0
46th GBR 1220 HARVEY MARTIN TRISTAN PAYNE HISC YOUTH MALE 19.0 19.0 (107.0 DNC) 107.0 DNC 107.0 DNC 359.0 252.0
47th GBR 2222 CHARLES ELLIOT JACK MILLER FELPHAM SC YOUTH MALE (107.0 DNC) 107.0 DNC 18.0 107.0 DNC 32.0 371.0 264.0
48th GBR 2022 EMMA TARDREW ANNA ROWE HISC / ISLAND BARN RESERVOIR SC JUNIOR FEMALE 27.0 27.0 (107.0 DNC) 107.0 DNC 107.0 DNC 375.0 268.0
49th GBR 1041 JOE BRADLEY WILL JARMAN HILL HEAD SC / WARSASH SC JUNIOR MALE (107.0 DNC) 42.0 20.0 107.0 DNC 107.0 DNC 383.0 276.0
50th GBR 2242 ELLEN MORLEY HANNAH TUCKER   YOUTH FEMALE 37.0 28.0 (107.0 DNC) 107.0 DNC 107.0 DNC 386.0 279.0
51st GBR 1971 RORY ODELL ELLIOTT MARSHALL NORTHAMPTON SC / DRAYCOTE WATER SC YOUTH MALE 22.0 (107.0 DNC) 107.0 DNC 50.0 107.0 DNC 393.0 286.0
52nd GBR 1286 ISHBEL ZUURMOND ANNA ZUURMOND MENGEHAM RYTHE SC YOUTH FEMALE (107.0 DNC) 107.0 DNC 32.0 107.0 DNC 46.0 399.0 292.0
53rd GBR 2345 FERGUS FOX HARRY FOX BURGHFIELD SC YOUTH MALE (107.0 DNC) 107.0 DNC 38.0 43.0 107.0 DNC 402.0 295.0
54th GBR 1505 HANNAH SCOTT BEN IBBOTSON ANNANDALE SC/LOCH VENACHAR SC / ANNANDAL YOUTH MIXED 39.0 (107.0 DNC) 107.0 DNC 42.0 107.0 DNC 402.0 295.0
55th GBR 2175 RORY ANGUS GREGOR ANGUS ROYAL TAY YC/WORMIT BOATING CLUB JUNIOR MALE (107.0 DNC) 107.0 DNC 107.0 DNC 39.0 47.0 407.0 300.0
56th GBR 311 ROBIN JONES SVEN WHITE DRAYCOTE WATER SC/HYKEHAM SC / DRAYCOTE ADULT/YOUTH MALE 42.0 (107.0 DNC) 107.0 DNC 50.0 107.0 DNC 413.0 306.0
57th GBR 1158 KIYO WONG ELLIE WALL IBRSC YOUTH FEMALE 50.0 53.0 (107.0 DNC) 107.0 DNC 107.0 DNC 424.0 317.0
58th GBR 1508 GEORGE TARDREW HARVEY MARTIN   YOUTH MALE (107.0 DNC) 107.0 DNC 2.0 107.0 DNC 107.0 DNC 430.0 323.0
59th GBR 2203 HATTIE ROGERS EMILY COVELL ROYAL LYMINGTON YC / HAYLING ISLAND SC YOUTH FEMALE (107.0 DNC) 107.0 DNC 107.0 DNC 107.0 DNC 4.0 432.0 325.0
60th GBR 2331 ARRAN HOLMAN JOSH DAWSON CLWB HWYLIO PWLLHELI SC YOUTH MALE 4.0 (107.0 DNC) 107.0 DNC 107.0 DNC 107.0 DNC 432.0 325.0
61st GBR 2381 HAMISH TAYLOR RORY ROSE CLYDE CRUISING CLUB / ABERDEEN & STONEHA YOUTH MALE 7.0 (107.0 DNC) 107.0 DNC 107.0 DNC 107.0 DNC 435.0 328.0
62nd GBR 2223 ROBBIE KING JOSH DAWSON CLWB HWYLIO PWLLHELI SC YOUTH MALE (107.0 DNC) 107.0 DNC 107.0 DNC 9.0 107.0 DNC 437.0 330.0
63rd GBR 1504 ELLIE WALTON JOSH DAWSON DRAYCOTE WATER SC / PWLLHELI SC YOUTH MIXED (107.0 DNC) 10.0 107.0 DNC 107.0 DNC 107.0 DNC 438.0 331.0
64th GBR 1504 ELLIE WALTON EMMA BARNETT DRAYCOTE WATER SC YOUTH FEMALE (107.0 DNC) 107.0 DNC 13.0 107.0 DNC 107.0 DNC 441.0 334.0
65th GBR 2399 BOBBY HEWITT FREDDIE SIMES LEIGH & LOWTON SC YOUTH MALE (107.0 DNC) 107.0 DNC 107.0 DNC 107.0 DNC 14.0 442.0 335.0
66th GBR 1504 ELLIE WALTON EMMA LOVERIDGE DRAYCOTE WATER SC/HISC / DRAYCOTE WATER YOUTH FEMALE (107.0 DNC) 107.0 DNC 107.0 DNC 107.0 DNC 16.0 444.0 337.0
67th GBR 2241 HENRY JAMESON TOBY ATHERTON HAYLING ISLAND SC / GURNARD SC/HISC JUNIOR MALE (107.0 DNC) 107.0 DNC 107.0 DNC 107.0 DNC 18.0 446.0 339.0
68th GBR 2172 ANA PATERSON MADDIE WYLIE YORKSHIRE DALES SC YOUTH FEMALE (107.0 DNC) 107.0 DNC 107.0 DNC 107.0 DNC 20.0 448.0 341.0
69th GBR 1504 ELLIE WALTON PADDY KEECH DRAYCOTE WATER SC YOUTH MIXED (107.0 DNC) 107.0 DNC 107.0 DNC 20.0 107.0 DNC 448.0 341.0
70th GBR 2338 CAITLIN WEBSTER LOUIS WRIGHT CHEW VALLEY LAKE SC/HISC / HISC JUNIOR MIXED (107.0 DNC) 107.0 DNC 21.0 107.0 DNC 107.0 DNC 449.0 342.0
71st GBR 726 LAUREN BENTLEY TOM CALLAN FELPHAM SC / LITTLETON SC YOUTH MIXED (107.0 DNC) 107.0 DNC 22.0 107.0 DNC 107.0 DNC 450.0 343.0
72nd GBR 1754 MILLIE ALDRIDGE AN OTHER1 PARKSTONE YC JUNIOR FEMALE (107.0 DNC) 107.0 DNC 24.0 107.0 DNC 107.0 DNC 452.0 345.0
73rd GBR 1504 ELLIE WALTON WILL COOK DRAYCOTE WATER SC / HAYLING ISLAND SC YOUTH MIXED 24.0 (107.0 DNC) 107.0 DNC 107.0 DNC 107.0 DNC 452.0 345.0
74th GBR 2381 HANNAH ROBERTS-STRAW ANNA ROWE CARDIFF BAY YC / ISLAND BARN RESERVOIR S JUNIOR FEMALE (107.0 DNC) 107.0 DNC 107.0 DNC 107.0 DNC 27.0 455.0 348.0
75th GBR 2433 WILL JARMAN JOE BRADLEY WARSASH SC / HILL HEAD SC JUNIOR MALE (107.0 DNC) 107.0 DNC 107.0 DNC 107.0 DNC 28.0 456.0 349.0
76th GBR 2478 HUW EDWARDS IAGO DAVIES CLWB HWYLIO PWLLHELI SC YOUTH MALE (107.0 DNC) 107.0 DNC 107.0 DNC 28.0 107.0 DNC 456.0 349.0
77th GBR 2229 HANNAH ROBERTS-STRAW EMMA HATTERSLEY CARDIFF BAY YC ADULT/YOUTH FEMALE (107.0 DNC) 107.0 DNC 29.0 107.0 DNC 107.0 DNC 457.0 350.0
78th GBR 382 SAM COOPER ALASTAIR RIMMER WEST LANCASHIRE YC JUNIOR MALE (107.0 DNC) 107.0 DNC 107.0 DNC 30.0 107.0 DNC 458.0 351.0
79th GBR 1277 TOBY MIZZI SOPHIE BENTLEY LITTLETON SC / FELPHAM SC YOUTH MIXED (107.0 DNC) 107.0 DNC 30.0 107.0 DNC 107.0 DNC 458.0 351.0
80th GBR 138 SAM JONES MATTHEW BAMBER HILL HEAD SC / ROYAL VICTORIA ISLE OF WI YOUTH MALE (107.0 DNC) 30.0 107.0 DNC 107.0 DNC 107.0 DNC 458.0 351.0
81st GBR 1324 ROSIE HILL IEUAN HARRISON STOKES BAY SC YOUTH MIXED (107.0 DNC) 107.0 DNC 31.0 107.0 DNC 107.0 DNC 459.0 352.0
82nd GBR 1322 TOM DAWSON SAM KNEALE CBYC/PWLLHELI / CBYC JUNIOR MALE 31.0 (107.0 DNC) 107.0 DNC 107.0 DNC 107.0 DNC 459.0 352.0
83rd GBR 1867 TOM HOLLIDAY OLLIE DENNIS EMSWORTH SC/HAYLING ISLAND SC YOUTH MALE (107.0 DNC) 34.0 107.0 DNC 107.0 DNC 107.0 DNC 462.0 355.0
84th GBR 2414 SAM COOPER AMY BALE WEST LANCASHIRE YC / SOUTH CAERNARFONSHI JUNIOR MIXED (107.0 DNC) 107.0 DNC 107.0 DNC 107.0 DNC 35.0 463.0 356.0
85th   1754A MILLIE ALDRIDGE AN OTHER2     MIXED (107.0 DNC) 107.0 DNC 35.0 107.0 DNC 107.0 DNC 463.0 356.0
86th GBR 1959 IZZI BRISTOW SIMON HALL LEIGH & LOWTON SC / LEIGH & LOWTON SC/WK YOUTH MIXED (107.0 DNC) 107.0 DNC 107.0 DNC 107.0 DNC 37.0 465.0 358.0
87th GBR 1779 IZZI BRISTOW AN OTHER LEIGH AND LOWTON SC YOUTH MIXED (107.0 DNC) 107.0 DNC 37.0 107.0 DNC 107.0 DNC 465.0 358.0
88th GBR 174 ALICE SENIOR SAM DAVIS POOLE YC YOUTH MIXED (107.0 DNC) 107.0 DNC 39.0 107.0 DNC 107.0 DNC 467.0 360.0
89th GBR 174 STEVE NORBURY LUCY TARDREW WARSASH SC / HISC ADULT MIXED (107.0 DNC) 39.0 107.0 DNC 107.0 DNC 107.0 DNC 467.0 360.0
90th GBR 1158 LIAM SCHEISS ELLIE WALL CHIPSTEAD SC / IBRSC JUNIOR MIXED (107.0 DNC) 107.0 DNC 40.0 107.0 DNC 107.0 DNC 468.0 361.0
91st GBR 311 ROBIN JONES HUTCH HUTCHISON DRAYCOTE WATER SC/HYKEHAM SC / HUNTS SC ADULT/YOUTH MALE (107.0 DNC) 41.0 107.0 DNC 107.0 DNC 107.0 DNC 469.0 362.0
92nd GBR 2028b HARRY JONES CAITLIN ATKIN WHISTABLE YC YOUTH MIXED (107.0 DNC) 107.0 DNC 107.0 DNC 107.0 DNC 42.0 470.0 363.0
93rd GBR 2022 EMMA TARDREW JOSH BONIFACE HISC YOUTH MIXED (107.0 DNC) 107.0 DNC 107.0 DNC 107.0 DNC 43.0 471.0 364.0
94th GBR 2022 EMMA TARDREW TRISTAN PAYNE HAYLING ISLAND / HAYLING ISLAND SC YOUTH MIXED (107.0 DNC) 107.0 DNC 107.0 DNC 44.0 107.0 DNC 472.0 365.0
95th GBR 2414 DAISY LEE-BROWNE TOM BALE WHITSTABLE SC / SOUTH CAERNARFONSHIRE YC JUNIOR MIXED 44.0 (107.0 DNC) 107.0 DNC 107.0 DNC 107.0 DNC 472.0 365.0
96th GBR 900 GEORGE TARDREW CHARLIE HUTCHINGS WARSASH SC YOUTH MALE (107.0 DNC) 107.0 DNC 107.0 DNC 107.0 DNC 45.0 473.0 366.0
97th GBR 544 RYAN BAILEY JOE PURDIE DABCHICKS SC JUNIOR MALE (107.0 DNC) 107.0 DNC 107.0 DNC 45.0 107.0 DNC 473.0 366.0
98th GBR 2028 LUCY PENNANT CAITIE ATKIN HAYLING ISLAND SC / WHITSTABLE YC YOUTH FEMALE 46.0 (107.0 DNC) 107.0 DNC 107.0 DNC 107.0 DNC 474.0 367.0
99th GBR 726 LAUREN BENTLEY SOPHIE BENTLEY FELPHAM SC YOUTH FEMALE (107.0 DNC) 47.0 107.0 DNC 107.0 DNC 107.0 DNC 475.0 368.0
100th GBR 167 ALI DOLAN GRĂ¡INNE YOUNG BLESSINGTON SC / NATIONAL YC YOUTH FEMALE 48.0 (107.0 DNC) 107.0 DNC 107.0 DNC 107.0 DNC 476.0 369.0
101st GBR 1385 RORY DINWOODIE SAM QUICK CHEW VALLEY LAKE SC YOUTH MALE (107.0 DNC) 49.0 107.0 DNC 107.0 DNC 107.0 DNC 477.0 370.0
102nd GBR 619 GEORGE RICHARDS GREGORY BROWN   JUNIOR MIXED (107.0 DNC) 107.0 DNC 107.0 DNC 50.0 107.0 DNC 478.0 371.0
102nd GBR 543 ARCHIE LECKIE CHARLIE HUTCHINGS LEIGH & LOWTON SC / WARSASH SC YOUTH MALE (107.0 DNC) 107.0 DNC 107.0 DNC 50.0 107.0 DNC 478.0 371.0
102nd GBR 313 MEGAN THORNLEY JAMES ABBATT ULLSWATER YC YOUTH MIXED (107.0 DNC) 107.0 DNC 107.0 DNC 50.0 107.0 DNC 478.0 371.0
102nd GBR 2331 TOM DAWSON HARRY PULFORD CLWB HWYLIO PWLLHELI SC / LLYN BRENIG SC JUNIOR MALE (107.0 DNC) 107.0 DNC 107.0 DNC 50.0 107.0 DNC 478.0 371.0
106th GBR 1220 FLOSSIE TANNER ELEANOR ELDER   YOUTH FEMALE (107.0 DNC) 51.0 107.0 DNC 107.0 DNC 107.0 DNC 479.0 372.0

Prizes

CategoryRankCompetitor
JUNIORS1stGBR - 2545 CHRIS JAMES & JAMES HALL
JUNIORS2ndGBR - 2493 EWAN LUKE & ZAC BLOMELEY
JUNIORS3rdGBR - 2173 ETHAN LEAHY & ROBERT RICHARDSON
OPEN1stGBR - 2304 NICK ROBINS & BILLY VENNIS OZANNE
OPEN2ndGBR - 2344 JAMES HAMMETT & JAMES EALES
OPEN3rdGBR - 2399 BOBBY HEWITT & MATTHEW LECKIE
OPEN4thGBR - 2337 DAN ARMSTRONG & FIN ARMSTRONG
OPEN5thGBR - 2379 HANNAH BRISTOW & EMILY COVELL
OPEN6thGBR - 2025 SARAH JARMAN & NICK DEVEREUX
GIRLS1stGBR - 2379 HANNAH BRISTOW & EMILY COVELL
GIRLS2ndGBR - 2343 BELLA FELLOWS & ANNA STURROCK
GIRLS3rdGBR - 2347 FREYA BLACK & ORLA MITCHELL
MIXED1stGBR - 2025 SARAH JARMAN & NICK DEVEREUX
MIXED2ndGBR - 2236 CHARLOTTE ORMEROD & DANIEL LEWIS
MIXED3rdGBR - 2416 JAMES LEETCH & JESS FLINT

Scoring codes used

CodeDescription Points
DNCDID NOT COME TO THE STARTING AREA 107



Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com